• Jesteśmy EKO

• “Akcja Nowa Segregacja - Ełk”

Zastanawiacie się jak prawidłowo segregować odpady? Gdzie wrzucić zatłuszczone jednorazowe opakowania z papieru? Czy do pojemnika koloru zielonego (szkło) możesz wrzucić stłuczoną donicę lub lustro? Gdzie wyrzucić papier zdarty z prezentów? Nie jest łatwo… W tym roku szkolnym postanowiliśmy nauczyć się prawidłowej segregacji odpadów. Popularyzujemy też wiedzę na ten temat. Do współpracy w realizacji projektu zaprosiliśmy Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku.

Zachęcamy do zaglądania na strony FB:
            • naszej szkoły: fb ZS6 w Ełku

• Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku: fb CEE w Ełku

• Jesteśmy EKO: fb Internat ZS6

W umieszczanych na ww. stronach postach oznaczonych hasztagiem #AkcjaNowaSegregacjaEłk znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań dotyczących nowych zasad segregacji odpadów. W kwietniu będziesz miał okazję sprawdzić swoją wiedzę - zaprosimy Cię do udziału w zdalnym konkursie ,,Segregacja na piątkę”.
            Cele konkursu to:
            · propagowanie wiedzy na temat segregacji odpadów,
            · poznawanie zasad zgodnych ze zrównoważonym rozwojem oraz stosowanie ich w życiu codziennym,
            · kształtowanie świadomości ekologicznej,
            · korelacja międzyprzedmiotowa,
            · propagowanie zdrowego i ekologicznego stylu życia,
            · poszerzenie świadomości ekologicznej społeczności lokalnej.

Zapraszamy do zdobywania wiedzy i udziału w konkursie.

Alicja Tracichleb-Salik