• Regulamin konkursu „Jem zdrowo i żyję aktywnie”

POSTANOWIENIA OGÓLNE

Niniejszy regulamin określa warunki, na jakich odbywa się konkurs „Jem zdrowo i żyję aktywnie” – jak dbać o siebie w czasie pandemii koronawirusa. Konkurs odbywa się w Zespole Szkół nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku.

Konkurs polega na przesłaniu pracy, tj. prezentacji multimedialnej (max. 5 slajdów), lub plakatu  wykonanego w wersji elektronicznej oraz  krótkiego filmu (w formacie max. 2 minuty) na temat: własnego - zdrowego sposobu odżywiania oraz dowolnej formy aktywności fizycznej, którą uczestnik konkursu wykonuje w wolnym czasie.

Praca konkursowa powinna zawierać:

1. Zdjęcia/plakat z opisem lub recepturą minimum jednej potrawy / posiłku, który przygotowany został samodzielnie a jego wykonanie opiera się na zasadach zdrowego żywienia (maksymalnie 5 slajdów w prezentacji multimedialnej).
          2. Krótki film przedstawiający dowolną formę aktywności fizycznej, którą uczestnik lubi i wykonuje w wolnym czasie (maksymalnie 2 minuty; to pozwoli na sprawdzenie poprawności i techniki wykonywanych ćwiczeń).
          3. Możliwe jest połączenie obu wymagań (czyli przedstawienia potrawy oraz formy aktywności fizycznej) i przesłanie w postaci jednego filmu (maksymalnie do 2 minut).

Każdy uczestnik może wysłać tylko jedno zgłoszenie konkursowe

Prace konkursowe  należy wysłać na adres konkursyzs6elk@wp.pl

w terminie do 18.05.2021.

CELE KONKURSU:

1. Promowanie idei zdrowego odżywiania.
          2. Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych.
          3. Przygotowanie uczniów do świadomego wyboru spożywanych posiłków.
          4. Rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania aktywnością fizyczną.
          5. Poszerzenie posiadanej przez uczniów wiedzy o różnych dyscyplinach sportowych.
          6. Prezentowanie swoich możliwości sportowych.
          7. Rozwijanie zainteresowań kulinarnych i  sportowych uczniów.

UCZESTNICY KONKURSU:

Uczestnikami konkursu mogą być wszyscy uczniowie z ZS nr 6 w Ełku bez względu na kierunek kształcenia.

KRYTERIA OCENY POTRAW:

Każdy członek Komisji Konkursowej dokona oceny punktowej na karcie oceny według następujących kryteriów:

I. Zespół nauczycieli gastronomii ocenia:

1)         pomysłowość i oryginalność pracy konkursowej (1-10 pkt);

2)         prezentacja potrawy (precyzyjność, walory edukacyjne) (1-10 pkt);

3)         forma wizualizacji receptury i zdjęć, estetyka prezentacji efektów pracy (1-10 pkt).

II. Zespół nauczycieli wychowania fizycznego ocenia:

1)         pomysłowość i oryginalność pracy konkursowej (1-10 pkt);

2)         pomysłowość i oryginalność przedstawienia wybranej, ulubionej formy aktywności fizycznej przez uczestnika konkursu (1-10pkt);

3)          zaangażowanie jak największej liczby partii mięśniowych w proponowanych ćwiczeniach (im więcej tym lepiej (1-10pkt).

Laureat pierwszego miejsca otrzyma nagrodę rzeczową.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają oceny celujące za udział w konkursie z przedmiotów zawodowych (gastronomicznych) oraz wychowania fizycznego.

Za organizację i przebieg konkursu odpowiada:

a) zespół nauczycieli gastronomii (ocena prac konkursowych z zakresu zdrowego sposobu żywienia): Ewa Gołek, Anna Korzeń, Agnieszka Szmel-Pietruszewska, Ewa Szymkiewicz, Monika Świtaj, Barbara Zielińska, Małgorzata Włodarczyk,

b) zespół nauczycieli wychowania fizycznego (ocena prac konkursowych z zakresu form aktywności fizycznej): Ewelina Zajkowska, Julita Malewska.