• Poradnik kandydata

• Skrócony przewodnik po rekrutacji do Zespołu Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku

na rok szkolny 2023/2024

Rekrutacja do Zespołu Szkół nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku odbywa się drogą elektroniczną
          poprzez serwis internetowy www.elk.edu.com.pl .

• Zaloguj się na stronie www.elk.edu.com.pl uzupełniając formularz z danymi osobowymi
            (od 22.05.2023 r.).
          • Wybierz szkołę, w której chcesz się uczyć, możesz wybrać maksymalnie 3 szkoły i dowolną liczbę klas. Ustal listę preferencji – kolejność klas, rozpoczynając od klasy, w której chciałbyś uczyć się najbardziej (szkoła I wyboru).
          • Wydrukuj z systemu podanie, podpisz je z rodzicami i dostarcz do szkoły pierwzego wyboru
            do dnia 21.06.2023 r.
          • Po otrzymaniu świadectwa ukończenia szkoły i wyniku egzaminu ósmoklasisty, wprowadź oceny
            i wyniki do systemu na swoje konto, a następnie dostarcz te dokumenty do sekretariatu szkoły pierwszego wyboru  do dnia 12.07.2023 r. do godz. 12.00.
          • Listy zakwalifikowanych do przyjęcia zostaną opublikowane w systemie oraz na tablicy ogłoszeń
            ZS nr 6  w Ełku  14.07.2023 r.
          • Oryginały świadectwa i wyniku egzaminu dostarcz do szkoły, do której zostałeś zakwalifikowany, jako potwierdzenie woli podjęcia nauki do dnia 20.07.2023 r.
          • Dostarcz do szkoły 2 zdjęcia (podpisane imieniem i nazwiskiem) oraz pobierz skierowanie do lekarza medycyny pracy, który stwierdzi brak przeciwwskazań do podjęcia nauki w wybranym zawodzie.
          • Listy przyjętych zostaną opublikowane w systemie oraz na tablicy ogłoszeń ZS nr 6  w Ełku  21.07.2023 r.

Powodzenia!