• REGULAMIN

SZKOLNEGO KONKURSU

WIEDZY O PATRONIE SZKOŁY MACIEJU RATAJU

ORGANIZATOR

Zespół Szkół nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku, nauczyciel historii mgr Justyna Radaszewska.

Cele konkursu:

• Uczczenie 137 rocznicy urodzin Macieja Rataja.
          • Popularyzacja wiedzy o życiui działalności Macieja Rataja.
          • Rozbudzenie zainteresowania wśród uczniów osobą działacza politycznego Macieja Rataja.
          • Zachęcanie uczniów do samodzielnego zdobywaniawiedzy.

INFORMACJE NA TEMAT KONKURSU

1. Zakres materiału: dzieciństwo, czasy szkolne patrona naszej szkoły, młodość i życie polityczne Macieja Rataja.

2. Konkurs odbędzie się 19 lutego 2021 roku w 137 rocznicę urodzin patrona naszej szkoły Macieja Rataja o godzinie 11.00 na platformieTestportal.

3. Konkurs skierowany jest do uczniów z klaspierwszych naszej szkoły, ewentualnie dla chętnych z klas starszych.

4. Konkurs będzie miał formę QUIZU, pytania będą jednokrotnego wyboru.

5. Rozstrzygnięcie będzie ogłoszone 19 lutego 2021 roku. Najlepsze wyniki zostaną nagrodzone oceną celującą z historii.

6. Proponowane źródłowiedzy: informacje przesłane w wiadomościach wszystkim uczniom "Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły Macieju Rataju".

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!