• INFORMACJA dla RODZICÓW

O świadczeniu opieki zdrowotnej i stomatologicznej

Dyrektor Zespołu Szkół nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku informuje, że szkoła zapewnia profilaktyczną opiekę zdrowotną i stomatologiczną uczniom do 19 roku życia na poniższych zasadach:

1. Profilaktyczną opiekę zdrowotną sprawuje pielęgniarka szkolna p. Grażyna Kuligowska
        1. Gabinet pielęgniarki mieści się w budynku F – Internacie na parterze, pokój nr F1.30
        1. Pielęgniarka pracuje w godzinach:
               poniedziałek: 8.00- 15.00
               wtorek, środa  i czwartek: 8.00 – 14.00

piątek: 8.00 – 13.00

1. Świadczenia ogólnostomatologiczne realizuje  lekarz stomatolog p. Jolanta Lenga tel: 518 410 399, w gabinecie stomatologicznym przy ul. Sikorskiego 5, w budynku ZS nr 5, w godzinach, :
               poniedziałek: 11.00- 18.00
               wtorek: 9.00 – 11.00
               środa: 11.00 – 18.00
               czwartek: 9.00 – 11.00

Proszę zgłaszać po umówieniu telefonicznym z dentystą.

1. W przypadku, gdybyście Państwo nie życzyli sobie objęcia dziecka opieką zdrowotną i stomatologiczną proszę o złożenie „sprzeciwu” od świadczenia usług medycznych, odpowiednio do świadczeniobiorców realizujących opiekę.
        1. Na każde wykonywane świadczenie ogólnostomatologiczne dziecko zgłasza się z pisemnym wyrażeniem zgody przez rodziców.
        1. Rodzic, lub pełnoletni uczeń może złożyć pisemne oświadczenie o wyrażeniu sprzeciwu na świadczenie opieki zdrowotnej do świadczeniodawcy realizującego opiekę.