• Sukcesy ZS6 w tenisie stołowym

• Odnieśliśmy sukces na Mistrzostwach Powiatu Szkół Średnich w Tenisie Stołowym. Na eliminacje szkolne z tenisa stołowego,  które odbyły się 27.09.2021 r., mogli zgłosić się wszyscy chętni uczniowie. Spośród 14 uczestników wyłoniono 6 najskuteczniej grających zawodników.

Do reprezentacji szkoły zakwalifikowali się Patrycja Chalecka, Weronika Naruszewicz, Julia Wołyniec, Wojciech Gajewski, Piotr Chmielewski i Aleksander Fojutowski. To właśnie Ci uczniowie 2.10.2021r wzięli udział w rywalizacji szkół średnich w tenisie stołowym w Zespole Szkół Mechaniczno- Elektrycznych w Ełku. Rozgrywki toczyły się na 6 stołach, a gra była bardzo wyrównana, a zwłaszcza ostatni mecz z Ekonomiakiem, z którym przegraliśmy minimalnie. Ostatecznie zajęliśmy III miejsce w kategorii Dziewcząt i IV miejsce w kategorii Chłopców. Gratulujemy. Drodzy sportowcy jesteśmy z Was dumni.

Julita Malewska

• Biegi przełajowe

• Tradycją naszej szkoły są Biegi Przełajowe Klas I, na których rywalizują nowi uczniowie naszej szkoły. W tym roku takie przełaje były zorganizowane Pierwszakom 16.09.2021 w kategorii dziewcząt i chłopców. Wzięło w nich udział w sumie 51 uczniów, 37 dziewcząt i 14 chłopców.

Nasza galeria - biegi przełajowe - 16.09.2021

Nie da się porównać wyników tegorocznych zawodników z uczestnikami przełajów z poprzednich lat, ponieważ, ze względu na długą przerwę od prawdziwych praktycznych zajęć sportowych i ryzyko kontuzji, dystans w obu kategoriach został skrócony. Najlepsze rezultaty osiągnęli następujący uczniowie. W kategorii dziewcząt:Dominika Dobrzyńska 1:30,Oliwia Kondratowicz 1:38, Izabela dzierżyk 1:39 a w kategorii chłopców Konrad Tomczak 2:52, Dawid Swędrowski 3:05, Piotr Hemski 3:09.  Uczestnikom gratulujemy, a nauczycielom i starszym uczniom serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji i bezpiecznym przeprowadzeniu rywalizacji.

Julita Malewska

• Ruch to zdrowie

• RUCH może zastąpić wszystkie lekarstwa, ale żadne lekarstwo nie jest w stanie zastąpić ruchu

Praca nad harmonijnym rozwojem psychofizycznym stanowi ważny aspekt życia każdego młodego człowieka bowiem  RUCH może zastąpić wszystkie lekarstwa, ale żadne lekarstwo nie jest w stanie zastąpić ruchu.

Aktywność ruchowa jest dla człowieka naturalną biologiczną potrzebą,a zdrowie stanowi wartość najwyższą o czym wiedzą nasi wychowankowie bez względu na to czy w-f odbywa się w szkole czy poza nią. W dobie technologii, kiedy oderwanie się od monitorów nabiera nowego znaczenia zapewnienie minimalnej niezbędnej dziennej dawki ruchu dla naszych wychowanków nie stanowi problemu. Trzeba tylko chęci aby ruszyć się po zdrowie.

Cieszy nas kiedy nasi podopieczni  pamiętają o tym i mimo wszystko aktywnie uczestniczą w lekcjach w-f online czego dowodem jest chociażby nagranie treningu jednej z uczennic - Diany Isaievy, z klasy 2Th.

Ewelina Zajkowska

• KAŻDY MA JAKIŚ TALENT

• Lekcje w-fu dotyczą nie tylko wyposażenia w niezbędną wiedzę, wzmacniania ciała czy kształtowania postaw prozdrowotnych. Czasem skupiamy się również na rozwijaniu uzdolnień uczniów, wspieraniu ich pasji i zainteresowań. Czy zastanawiacie się czasem co robi młodzież naszej szkoły w ramach zdalnych lekcji wychowania fizycznego? Jeśli tak, to chciałabym pokazać Wam mały wycinek twórczości moich uczniów i wychowanków. Każdy ma jakiś talent, trzeba go tylko odkryć.

Jedno z zadań zleconym moim uczniom na lekcjach zdalnych polegało na zademonstrowaniu wybranej aktywności fizycznej, która sprawia im przyjemność. Przeglądając prace uczniów byłam pod ogromnym wrażeniem tych pasji, a czasem także umiejętności posługiwania się technologią informacyjną w tworzeniu filmów. Powstało z tego coś ciekawego :).  W każdym z przedstawionych w artykule nagrań obecny jest ruch. Nie jest ważne, czy jest to rekreacyjna jazda rowerem, spacer promenadą, jazda konna czy też  żonglerka kijem (forma tańca ognia), która wymaga wypracowania płynności ruchów, sporej dawki koordynacji wzrokowo- ruchowej oraz zręczności rąk. Lekcje w-fu uczą również nas – nauczycieli. Uczą tego, abyśmy nie zapominali, że każdy uczeń ma ogromne predyspozycje. Czasem wychowanek jest ich świadomy, a czasem musimy te zdolności po prostu z niego wydobyć :)

Ewelina Zajkowska