• Projekt Erasmus+ „Na staże po sukces”

Nr projektu: 2019-1-PL01-KA102-061647

W ramach projektu 64 uczniów Technikum nr 4 i Branżowej Szkoły I Stopnia nr 3, kształcących się w zawodach: technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik handlowiec, kucharz i cukiernik  oraz 8 nauczycieli wyjechało w czasie wakacji na staże zawodowe do Portugalii.

Celem głównym projektu było ułatwienie uczestnikom startu w dorosłe życie zawodowe. Cel ten został osiągnięty poprzez cele szczegółowe: umożliwienie uczestnikom podniesienia kwalifikacji zawodowych, zgodnych z potrzebami rynku pracy oraz kwalifikacji językowych, jak również możliwość poznania różnorodności kulturowej Europy.

Staże pozwoliły uczestnikom poszerzyć wiedzę i doświadczenie w świadczeniu usług gastronomicznych i turystyczno-hotelarskich w kraju Europy – bardzo atrakcyjnym dla turystów ze względu na klimat, kuchnię i swoją specyfikę obyczajowo-kulturową. Stażyści poprawili też znajomości języków obcych, szczególnie w zakresie słownictwa zawodowego. Staż był dla nich świetną szkołą samodzielności, przyczynił się do poprawy ich poczucia własnej wartości, wzmocni pewność siebie, przyczyni się do rozwoju osobistego, a praca za granicą, często w wielonarodowym zespole pozwolił im poznać i zrozumieć wartość różnorodności kulturowej Europy.

Aktualnie podsumowujemy projekt, pracujemy nad prezentacją efektów i fotorelacją z wyjazdu. Planujemy również kolejne działania i angażujemy całą społeczność szkoły w tworzenie nowych projektów.

Poniżej możecie obejrzeć kilka zdjęć z naszego pobytu w słonecznej Portugalii.

Katarzyna Grzymkowska