• 18.11.2021 r. - Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu, obchodzony jest corocznie w trzeci czwartek listopada. Pomysłodawcą akcji był amerykański dziennikarz Lynn Smith, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. Wyzwanie podjęło aż 150 tysięcy osób. Akcja ta w kolejnych latach objęła wszystkie stany i następne tysiące palaczy. W Polsce Światowy Dzień Rzucania Palenia obchodzony jest od 1991 roku.

Z okazji tego święta Zespół Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku oraz Bursa Szkolna w Ełku zapraszają uczniów ZS 6 w Ełku i wychowanków  Internatu ZS 6 w Ełku oraz Bursy Szkolnej w Ełku do udziału w II edycji zdalnego ,,Quizu wiedzy o szkodliwości palenia papierosów”.

Konkurs odbędzie się za pomocą aplikacji Testportal. Aby wziąć w nim udział należy do 22.11.2021 r., do godz. 15.00 wypełnić “Kartę zgłoszeniową” dostępną pod linkiem: https://forms.gle/S4p9yfFdwMgz6UAaA

W dniu  23.11.2021 r. do godz. 8.00 na pocztę elektroniczną wszystkich uczestników zostanie przesłany jednorazowy link do testu konkursowego. Należy go rozwiązać 23.11.2021 r.  do godz. 22.00.

Wśród uczestników konkursu komisja wyłoni osoby z największą liczbą punktów uzyskanych podczas quizu. Przewidziane są dodatkowe punkty za czas w jakim uczestnik rozwiązał test oraz punkty ujemne za nie postępowanie wg zasady fair play.

Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy (trzy pierwsze miejsca). Organizatorzy konkursu dopuszczają też przyznanie miejsc ex aequo. Fundatorami nagród są m.in. Urząd Miasta Ełku i Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku.

Alicja Tracichleb-Salik