• Rekolekcje z udziałem uczniów ZS6
        • Rekolekcje z udziałem uczniów ZS6

        • Chętni uczniowie naszej szkoły uczestniczyli dzisiaj w rekolekcjach przy parafii pw. NMP Królowej Apostołów w Ełku, które miały na celu przygotowanie się na zbliżające święta wielkanocne. Nad przygotowaniem tego wydarzenia czuwali katecheci pracujący w szkole. Konferencję rekolekcyjną wygłosił ks. Maciej Guziejko CRL.

          Uczniowie mogli obejrzeć pantomimę przygotowaną przez panią Urszulę Czapczyk z uczniami, która nawiązywała do tego, iż Bóg walczy o każdego człowieka. Spotkanie zakończyło się adoracją Najświętszego Sakramentu podczas, której młodzież mogła skorzystać z sakramentu Pokuty i Pojednania. Wspólny śpiew poprowadzili uczniowie pod kierunkiem pana Dawida Kowalewskiego.

          ks. Daniel Kowalski

      • Międzynarodowy Dzień Teatru
        • Międzynarodowy Dzień Teatru

        • W dniu 27 marca w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru klasa II cukiernik pod opieką pań A. Kurczewskiej i M. Włodarczyk zaprezentowała krótką audycję przez szkolny radiowęzeł na temat teatru. Uczniowie odegrali krótkie scenki teatralne, cytując najbardziej znane dzieła literatury polskiej i światowej oraz zaprosili społeczność szkolną do sprawdzenia swojej wiedzy w Quizie wiedzy o teatrze. 

          Dziękujemy za wspólną zabawę!

          Aleksandra Kurczewska,

          Małgorzata Włodarczyk,

          klasa II Bc

      • Konkurs na Ambasadora Europejskiego Roku Młodzieży
        • Konkurs na Ambasadora Europejskiego Roku Młodzieży

        • Celem konkursu na „Ambasadora Europejskiego Roku Młodzieży” jest wyróżnienie 16 młodych osób, które wykazują się szczególną aktywnością w zakresie:

          ·       współdziałania z organizacjami pozarządowymi, samorządami szkolnymi, samorządami studenckimi, samorządami lokalnymi, które są zaangażowane w działania wspierające młodzież i rozwój społeczeństwa obywatelskiego, oraz

          ·       inicjatyw związanych z Europejskim Rokiem Młodzieży.

           

          Warunki udziału

          W konkursie mogą wziąć udział osoby od 15 do 26 roku życia. (Jeśli jesteś osobą poniżej 18 roku życia – koniecznie załącz zgodę Rodzica. Znajdziesz ją w Regulaminie Konkursu.)

          Uczestnik Konkursu samodzielnie zgłasza swoją kandydaturę.

          Udział w Konkursie jest dobrowolny i bezpłatny.

           

          Jak wziąć udział w Konkursie.
          Zapoznaj się z Regulaminem.

          1.      Wypełnij Formularz zgłoszenia.

          2.      Sprawdź Formularz – upewnij się, że wypełniłeś wszystkie wymagane pola.

          3.      Wypełniony Formularz zgłoszenia prześlij elektronicznie do 7 kwietnia 2023 r. na nasz adres EYY2022@kprm.gov.pl

           

          Termin

          Zgłoszenia przyjmujemy do 7 kwietnia 2023 r. do godz. 23:59.

           

          Nagrody

          16    Laureatów Konkursu wyłonionych przez Komisję Konkursową otrzyma:

          ·       tytuł „Ambasadora Europejskiego Roku Młodzieży” wraz z dyplomem,

          ·       nagrodę rzeczową,

          ·       zwrot kosztów dojazdu na „Ogólnopolską Konferencję dla młodzieży promującej wolontariat, transformację ekologiczno-cyfrową, społeczeństwo obywatelskie, mobilność edukacyjną i zdrowie psychiczne”. (Szczegółowe informacje na temat zwrotów kosztów dojazdu prześlemy Laureatom Konkursu po jego rozstrzygnięciu)

          ·       członkostwo w grupie roboczej, która zajmować się będzie zagadnieniami dotyczącymi młodych ludzi.

           

          Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 28 kwietnia 2023 r. w Warszawie, na Ogólnopolskiej Konferencji dla młodzieży promującej wolontariat, transformację ekologiczno-cyfrową, społeczeństwo obywatelskie, mobilność edukacyjną i zdrowie psychiczne.

           

          Z  pozdrowieniami

          ZESPÓŁ ORGANIZACYJNY

          EUROPEJSKIEGO ROKU MŁODZIEŻY

      • “Quiz z okazji Dnia Ziemi”
        • “Quiz z okazji Dnia Ziemi”

        • Zespół Szkół nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku i Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku po raz kolejny zapraszają do udziału w zdalnym “Quizie z okazji Dnia Ziemi”.

          Konkurs jest elementem ełckich obchodów Dnia Ziemi. Odbędzie się on 20.04.2023 r. za pomocą aplikacji Testportal.

          Quiz skierowany jest do:

          - uczniów Zespołu Szkół nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku i wychowanków Internatu Zespołu Szkół nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku (kategoria I),

          - mieszkańców Ełku (kategoria II).

           

          Aby wziąć w nim udział należy do 19.04.2023 r. wypełnić

          “Kartę zgłoszeniową”

          dostępną pod linkiem:

          https://forms.gle/4mKJ8ntDwRrSo2Jc7

          W dniu 20.04.2023 r. do godz. 9.00 na pocztę elektroniczną wszystkich uczestników prześlemy link do testu konkursowego. Będzie on aktywny 12 godzin, czyli quiz  należy rozwiązać 20.04.2023 r.  do godz. 21.00 (szczegóły znajdują się w regulaminie konkursu https://drive.google.com/file/d/1hEbGNAvxBR7IwWrAJwC6EvxhsOh-Eyqr/view?usp=share_link).

           

          Cele konkursu to:

          • promowanie postaw proekologicznych w społeczności lokalnej,
          • propagowanie zdrowego i ekologicznego stylu życia,
          • poszerzenie świadomości ekologicznej społeczności lokalnej,
          • kształtowanie postawy współodpowiedzialności za stan środowiska naturalnego,
          • pogłębienie wiedzy na temat form ochrony bioróżnorodności w mieście oraz organizacji, instytucji związanych z ochroną środowiska działających na terenie Ełku i okolic.

           

          Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody.

          Wyniki konkursu oraz termin i miejsce nagrodzenia jego laureatów zostaną podane na stronach internetowych organizatorów 21.04.2023 r. do godz. 15.00.

          Alicja Tracichleb-Salik

      • „Uwolnij Psa”
        • „Uwolnij Psa”

        • Ponad miesiąc trwała zbiórka kołder, kocy, ręczników, zabawek i akcesoriów dla podopiecznych Stowarzyszenia „Uwolnij psa”. Była to już kolejna zbiórka zorganizowana przez p. Ewę Strzelecką miłośniczkę zwierząt, która za pośrednictwem Stowarzyszenia „Uwolnij psa” wspiera Schronisko dla psów „Sonieczkowo”. I tym razem udało się zebrać sporą ilość rzeczy potrzebnych do poprawy warunków bytowych psów.
          Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

          Alicja Kaczyńska

          fot. Ewa Strzelecka

      • II miejsce  w konkursie "Vege - zielono mi"
        • II miejsce w konkursie "Vege - zielono mi"

        • Uczniowie naszej szkoły - Julia Ślużyńska i Marek Romanowski  - zajęli II miejsce w XXV edycji Wojewódzkiego Konkursu o tytuł " Mistrza szkolnej patelnii" pod hasłem "Vege - zielono mi".

          Młodzi kucharze stanęli na podium zajmując 2 miejsce w konkursie. Pod opieką Anny Korzeń przygotowali roladkę z soczewicy, farszynki z suszonymi pomidorami i wędzonym twarogiem, puree z brokuła i marynowane w soku buraka cebulki.

          Anna Korzeń,

          fot. A. Korzeń

      • Podium jest nasze!!!
        • Podium jest nasze!!!

        • W środę, 22 marca 2023r., uczennice: Maria Kalinowska II Tżb, Karolina Kowalewska IV Th oraz Natalia Waszkiewicz III THa reprezentowały naszą szkołę podczas XV Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poetów Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny pod hasłem: „Cudze chwalicie, swego nie znacie…”. Uczennice naszej szkoły zajęły I miejsce - Natalia Waszkiewicz i II miejsce - Karolina Kowalewska. Ogromne brawa!!!

          Konkurs odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ełku i Starosty Powiatu Ełckiego. Gratulujemy wspaniałych występów!  

          Uczennice zostały przygotowane przez panie Janinę Dargacz i Aleksandrę Kurczewską,

          fot. A. Kurczewska

      • Dzień Przedsiębiorczości w ZS6
        • Dzień Przedsiębiorczości w ZS6

        • Dzień przedsiębiorczości organizowany jest przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości po raz dwudziesty. W tym roku szkolnym odbywa się on 22.03.2023. Zespół Szkół nr 6 w Ełku bierze udział w programie od początku jego istnienia, uzyskując już czterokrotnie tytuł Najbardziej aktywnej szkoły w województwie warmińsko-mazurskim.
          Dzięki jednodniowym praktykom u wybranych pracodawców nasi uczniowie mogą podejmować trafne decyzje w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej, zweryfikować wyobrażenia o danym zawodzie oraz stanowisku pracy, zrozumieć związek między wykształceniem i karierą zawodową oraz poznać wymagania stawiane pracownikom na różnych stanowiskach.
          Dziękujemy lokalnym firmom i instytucjom, które wspierają kształcenie zawodowe młodzieży i współpracują ze szkołą, dzięki czemu młodzież przekonuje się, jak wygląda w praktyce rynek pracy i ich wymarzone stanowisko.

          Iwona Siemieniewicz

      • Wiosna!
        • Wiosna!

        • Kiedy jest pierwszy dzień wiosny? Odpowiedź na to pytanie nie jest wcale tak oczywista. Wszystko dlatego, że kalendarzowa wiosna nie musi pokrywać się z datą rozpoczęcia astronomicznej wiosny. Najczęściej jednak za pierwszy dzień każdej pory roku uważa się datę kalendarzową. Co ciekawe, wyróżniamy nie tylko astronomiczną i kalendarzową wiosnę, ale także meteorologiczną, fenologiczną i termiczną. 

          As

      • Dzień św. Patryka w ZS6
        • Dzień św. Patryka w ZS6

        • Obchody Dnia Św. Patryka w Zespole Szkół nr 6 w Ełku - to m.in. wspólna belgijka, odtańczona na sali gimnastycznej. Tak właśnie integruje się młodzież wraz z nauczycielami w celu uczczenia Dnia Świętego Patryka.

          Z ciekawostek - w  niedzielę 4 sierpnia 2019 roku w Gietrzwałdzie, podczas zorganizowanego z rozmachem Zlotu 30-lecia ZHR padł Rekord Polski na najwięcej osób tańczących belgijkę jednocześnie. W rekordowym przedsięwzięciu wzięło udział dokładnie 4851 osób! Rekordowa próba rozpoczęła się o godzinie 17:00 i trwała ok. 45 minut. Najwięcej czasu zajęło wpuszczanie tak dużej liczby uczestników do starannie odgrodzonej strefy bicia rekordu. Sam taniec trwał regulaminowe 5 minut. Uczestnikami Rekordu Polski na najwięcej osób tańczących belgijkę jednocześnie byli harcerze z całej Polski - chłopcy i dziewczęta w różnym wieku. U nas belgijką tańczyli uczniowie i nauczyciele z róznych klas.

          Dziękujemy za wspólną zabawę :)

          E. Zajkowska

      • Clanga clanga na mural!
        • Clanga clanga na mural!

        • Clanga clanga to łacińska nazwa orlika grubodziobego. Ten wędrowny ptak drapieżny z rodziny jastrzębiowatych w Polsce regularnie lęgnie się tylko w niedostępnych lasach na Bagnach Biebrzańskich. Żeruje na tamtejszych otwartych torfowiskach. Jego bardzo niska liczebność sprawia, że jest najmniej poznanym europejskim ptakiem drapieżnym. Dlatego postanowiliśmy podjąć działania mające na celu wzrost wiedzy na jego temat. Jednym z nich jest zorganizowanie konkursu „EkoMurale”.

          Zadanie konkursowe polega na opracowaniu projektu muralu, którego głównym bohaterem jest ORLIK GRUBODZIOBY (fot. Piotr Tałałaj). Młodzież pozna tego pięknego ptaka dzięki pomocy Biebrzańskiego Parku Narodowego, który udostępnił szkole materiały edukacyjne (scenariusze zajęć, zdjęcia, filmy, rysunki).
          Uczestnicy konkursu mogą także liczyć na wsparcie ze strony jego organizatorek m.in. w postaci udostępnienia im zdjęć i rysunków orlika, konsultacji ws. projektu muralu, techniki wykonania pracy konkursowej, czy też pracy w Canvie.
          Autorzy trzech najlepszych prac, zgłoszonych do 14.04.2023 r., zostaną nagrodzeni dyplomami i upominkami ufundowanymi przez FALA Ełk Sp. z o.o. i Akademię Junior Ełk. Ww. projekty będą także pod koniec kwietnia zgłoszone przez Szkołę do ogólnopolskiego konkursu Fundacji Banku Ochrony Środowiska “Świat oczami młodych”. Zawalczymy w nim o grant na realizację muralu. Jeśli nam się uda, jesienią tego roku Clanga clanga będzie witać użytkowników naszego kompleksu boisk Orlik. Do muralu zamierzamy dołączyć kod QR, po zeskanowaniu którego będzie można obejrzeć krótki film edukacyjny nt. orlika grubodziobego. W filmie tym wykorzystamy zdjęcia i nagrania przekazane przez Biebrzański Park Narodowy.
          Zapraszamy do udziału w konkursie i korzystania z konsultacji.

          Organizatorki konkursu „EkoMurale”:
          Alicja Tracichleb-Salik
          Renata Harasimik
          Małgorzata Włodarczyk
          Ewelina Zajkowska
          Agnieszka Szmel-Pietruszewska,

          fot. Piotr Tałałaj

      • Miss i Mister Internatu
        • Miss i Mister Internatu

        • Zarząd Samorządu Internatu nie robi sobie przerwy. Tym razem wychowankowie internatu mieli okazję wystartować w konkursie na najpiękniejszą dziewczynę i najprzystojniejszego chłopaka internatu roku, 2023 czyli w wyborach „Miss i Mister Internatu”.

          Wybory odbyły się w dwóch etapach. Pierwsza tura wyborów odbyła się 8 marca i w niej wzięli udział wszyscy mieszkańcy internatu. Warunek był jeden, zdjęcie z wizerunkiem kandydata/ki umieszczone na specjalnie przygotowanej tablicy. Każdy wychowanek internatu miał możliwość oddania 2 głosów (na dziewczynę i na chłopaka), wpisując numerek z faworytem, a następnie wrzucając do odpowiedniej urny.

           Korzystając z okazji wyborów „Miss i Mister Internatu”, odbył się jeszcze jeden prestiżowy konkurs na „Wychowawcę Roku”. W konkursie wzięło udział 6 wychowawców, a w głosowaniu mogli brać udział tylko wychowankowie.

          13 marca odbyło się kolejne głosowanie, czyli II tura wyborów. Finałowa 5 dziewcząt i finałowa 6 chłopaków walczyła o tytuł najpiękniejszej i najprzystojniejszego mieszkańca internatu. Aż wreszcie 15 marca wszyscy poznali wyniki. Wieczorem w stołówce internatu odbyło się uroczyste ogłoszenie, ukoronowanie i nagrodzenie zdobywców tytułu „Miss i Mister Internatu” oraz „Wychowawcy roku 2023”.

           Serdecznie gratulujemy!

          A oto zwycięzcy!

          Miss - Julita Ż., Mister – Krzysztof B., Wychowawca roku – p. Ewa S.

          Alicja Kaczyńska, Agnieszka Kłubowicz

          fot. A. Kaczyńska

      • Dzień Cukierników i Piekarzy
        • Dzień Cukierników i Piekarzy

        • W środę, 15 marca - obchodzimy Dzień Cukierników i Piekarzy. W naszej szkole co roku, już od 2010, trwa nabór na kierunek CUKIERNIK. Wciąż czekamy na kandydatów do zawodu PIEKARZA. Jakie cechy powinien posiadać dobry cukiernik, oprócz umiejętności pieczenia? Powinien być dokładny, kreatywny, cierpliwy i wrażliwy na kształty i kolory.
          Czym codziennie zajmuje się cukiernik? Jaką musi posiadać wiedzę, żeby wykorzystać to w swoim zawodzie? W przeciągu zaledwie 3 lat nasi cukiernicy potrafią wykonać:

          • kremy na gorąco i na zimno
          • masy, np. serowe, makowe, orzechowe, kokosowe, migdałowe, grylażowe
          • syropy, pomady, lukry, galaretki, żelki
          • wyroby na bazie czekolady
          • wyroby z ciasta: drożdżowego, francuskiego, półfrancuskiego, kruche, półkruchego, biszkoptowo-tłuszczowego, biszkoptowego, parzonego, piernikowego, bezowego, zbijanego
          • torty i mazurki
          • wyroby dietetyczne
          • wyroby regionalne

          Nabywają też wiedzę i umiejętności z zakresu dekorowania, konfekcjonowania oraz ekspedycji wyrobów cukierniczych. Zapytajcie sami jak wygląda dzień pracy cukiernika w naszej szkole :D
          Żeby uczcić ten dzień może sami coś upieczecie i pochwalicie się tym wstawiając zdjęcie na szkolnego FB?

          Małgorzata Włodarczyk

      • ZS6 na Kaziukach
        • ZS6 na Kaziukach

        • Uczniowie reprezentowali szkołę na XXXIII Jarmarku Kaziuka, który odbył się w ubiegłą sobotę 11.03.2023r. przy Ełckim Centrum Kultury. Na ich stoisku można było nabyć magnesy i inne ozdoby z motywami wielkancnymi, np, świąteczne baranki z korków.

          Swoje rękodzieło zaprezentwała też p. Urszula Mikłosz, nauczycielka przedmiotów zawodowych, w tym przedsiębiorczości, na której stoisku można było znaleźć ręcznie wykonane półeczki na klucze, gadżety handemade do domu i ozdoby wielkanocne.

          As

      • Sukces uczniów klasy ITH
        • Sukces uczniów klasy ITH

        • Uczniowie klasy ITH zajęli trzecie miejsce w grywalizacji „Aktywni Obywatele w ASKW”. Klasa p. Renaty Bieleckiej kilka miesięcy temu została zakwalifikowana przez Stowarzyszenie Rozwoju Produktu Lokalnego „Wiatraki Mazur” do udziału w projekcie Aktywne Szkolne Kluby Wolontariatu.
          Uczniowie uczestniczyli w zajęciach o tematyce obywatelskiej (współpraca, wolontariat, planowanie i organizacja działań, patriotyzm lokalny, ekologia, empatia, sztuka debatowania, storytelling oraz narracja za pomocą filmów),
          które miały na celu m.in. przygotować ich do samodzielnego zaplanowania i przeprowadzenia akcji społecznej.
          Klasa I Th postanowiła pomóc psom, które znajdują się w schronisku „Sonieczkowo” pod Augustowem.
          W ramach udziału w projekcie uczniowie uczestniczyli też w grywalizacji. Dzięki czemu uczyli się w działaniu komunikacji i współpracy - działając w szkole jako jedna drużyna wolontariuszy i rywalizując z innymi grupami
          wolontariuszy w pozostałych placówkach. Młodzież w ramach grywalizacji zrealizowała też krótką etiudę filmową, pokazującą wolontariat ich oczami. Komisja konkursowa oceniała walory artystyczne, formę przekazu i zgodność
          tematyki filmu z wolontariatem. Tworząc filmiki uczniowie uczyli się kreatywności i kompetencji społecznych oraz cyfrowych. 
          Komisja konkursowa doceniła akcję społeczną zaplanowaną i przeprowadzoną przez uczniów kl. I TH oraz ich etiudę filmową, przyznając im III miejsce i nagrodę w wysokości 300 zł. Nagroda zostanie przeznaczona na dofinansowanie klasowej wycieczki.


          GRATULUJEMY
          Alicja Tracichleb-Salik
          Renata Bielecka

      • Just dance!
        • Just dance!

        • Taniec jest interpretacją wolności, interpretacją siły oraz wartości. Interpretacją osobowości i szczęścia. Jest lustrzanym odbiciem naszego wnętrza. Nie mam lepszych słów, aby móc opisać naszych podopiecznych w czasie trwania konkursu tanecznego, pt. Just Dance, którego organizatorami była klasa 3Bc.

          Przyglądaliśmy się wam z podziwem. Pozwoliliście nam cieszyć się wspaniałym show.

          Drodzy wychowankowie obyście zawsze byli tak zgrani i uśmiechnięci jak w dzisiejszym tańcu.

          Ewelina Zajkowska,

          fot. E. Zajkowska

      • Babski wieczór z okazji Dnia Kobiet
        • Babski wieczór z okazji Dnia Kobiet

        • Jedną z najważniejszych dat w kalendarzu każdej pani jest Dzień Kobiet. Fundacja Odpowiedzialni za Marzenia po raz pierwszy stworzyła wyjątkowy wieczór, czyli przygotowała specjalnie dla wszystkich kobiet  imprezę w odrestaurowanej Hali im. Leszka Błażyńskiego. Organizatorki spisały się na medal. Wystrój sali, kwiaty, dekoracje, wiele pięknych cytatów Audrey Hepburn i Wiesława Myśliwskiego uświetniły ten wspaniały wieczór. Również kobiety z Internatu ZS nr 6 w Ełku, czyli wychowanki i wychowawczynie miały okazję uczestniczyć w tym fantastycznym przedsięwzięciu. W gronie cudownych kobiet mogliśmy wysłuchać koncertu p. Ewy i P. Agaty oraz jej córki Nadii, zobaczyć pokaz tańca Slavica Dance Ełk, posmakować wypieków oraz zrobić pamiątkowy klip w fotobudce 360, a na koniec wybrać kreację z wymiany ubrań. Wszystko było przygotowane od serca i z sercem z myślą o kobietach.

          Dziękujemy serdecznie organizatorkom za gościnę i cudownie spędzony czas w tym wyjątkowym dniu.

                                                                                 Alicja Kaczyńska i Ewa Strzelecka

                                                                                 fot. A. Kaczyńska

      • Internat pamięta o żołnierzach wyklętych
        • Internat pamięta o żołnierzach wyklętych

        • We wtorek 07.03.2023 r. w internacie miały miejsce obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych - żołnierzy polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR.

          Podczas montażu słowno-muzycznego wychowankowie internatu wspominali bohaterską postawę Żołnierzy Niezłomnych i ich tragiczne losy. Bardzo wzruszyli się podczas piosenki „Panie Generale” w wykonaniu Państwa Joanny i Dawida Kowalewskich. Włączyli się też w śpiew „Ballady o Rotmistrzu Pileckim”. Życiorys tego Patrioty to gotowy scenariusz na film. Dokonał on czynów szalonych, bohaterskich, niewyobrażalnych… Rotmistrz Witold Pilecki, bohater wojny polsko-bolszewickiej i uczestnik wojny obronnej w 1939 roku, w czasie okupacji współtworzył konspiracyjne struktury Tajnej Armii Polskiej. W 1940 roku dobrowolnie trafił do niemieckiego obozu Auschwitz, gdzie organizował ruch oporu, a także system pomocy dla więźniów. Po ucieczce z obozu śmierci w kwietniu 1943 roku pisał raporty, które stały się świadectwem Zagłady. Pilecki walczył też w Powstaniu Warszawskim. Po drugiej wojnie światowej i służbie w 1945 roku w 2 Korpusie Polskim we Włoszech wrócił do
          Polski, by działać w podziemiu niepodległościowym. Zatrzymany przez komunistów, został skazany na karę śmierci w pokazowym procesie politycznym i zamordowany 25 maja 1948 roku strzałem w tył głowy.
          Wieczór pamięci Żołnierzy Wyklętych zakończył się wspólnym okrzykiem: CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!!!

          Alicja Tracichleb-Salik
          Dawid Kowalewski

      • Zaprojektuj mural
        • Zaprojektuj mural

        • Zapraszamy do udziału w konkursie ,,EkoMurale” organizowanym w szkole i internacie w ramach projektu Fundacji Banku Ochrony Środowiska “Świat oczami młodych”. Termin zgłaszania projektów upływa 14.04.2023r.

          Zadanie konkursowe polega na opracowaniu projektu muralu, którego głównym bohaterem jest ORLIK GRUBODZIOBY - jeden z najrzadszych i najsłabiej poznanych europejskich ptaków szponiastych, którego populacja jest zagrożona.

          Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem dołączonym poniżej.

          Alicja Tracichleb-Salik

      • Biegli tropem wilczym po raz XI
        • Biegli tropem wilczym po raz XI

        • W niedzielę 5.03.2023 miała miejsce XI edycja największego w Polsce Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych -  Wilczym Tropem. Przewodnią myślą tegorocznego biegu były słowa Zbigniewa Herberta "Masz mało czasu, trzeba dać świadectwo". W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych 19 reprezentantów Zespołu Szkół nr 6 uczciło pamięć Żołnierzy Niezłomnych, dołączając do ogólnopolskiej akcji Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

          W niedzielę 5 marca 2023 o godz.13.00 nasza ekipa wraz z ponad 400 osobową grupą Ełczan w różnym wieku pokonała dystans 1963 metrów ulicami Ełku, który symbolizuje datę śmierci ostatniego żołnierza wyklętego - Józefa Franczaka ps. Lalek.

          Mimo kapryśnej pogody, śniegu, deszczu, wiatru i zimna, nieustraszeni reprezentanci naszej szkoły pojawili się na linii startu: Aneta Bobrowska, Jakub Jagiełło, Małgorzata Rogaska, Dominik Mikołajczyk, Wiktoria Sypytkowska, Natalia Ostrowska, Gabriela Maziukiewicz, Sebastian Majewski, Paweł Sawicki, Oliwia Kotrasińska, Anna Minkiewicz, Wiktoria Gałkowska, Jakub Dryżba, Oskar Cwalina, Michał Smaka oraz Dyrektor Szkoły Sylwester Chyliński wraz z nauczycielami- Eweliną Zajkowską, Martą Korczyńską, Iwoną Siemieniewicz i Julitą Malewską. Pogoda jednak okazała się łaskawa i na czas rywalizacji wyszło przepiękne słońce sprawiając radość i zachęcając do aktywności wszystkich uczestników tej inicjatywy.

          Po zakończeniu imprezy wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, mogli zregenerować się i ogrzać przy tradycyjnej grochówce oraz ciepłej herbacie.

          Gratulujemy uczestnictwa i do zobaczenia na starcie za rok, może w jeszcze większym składzie! Ze sportowym pozdrowieniem.

          Julita Malewska,

          fot. J. Malewska, E. Zajkowska